Sanctiuni

SANCTIUNI

Cupa Multinationalelor

Program meciuri
Clasamente

Cupa De Iarna

Program meciuri

Cupa De Vara

Program meciuri

Clasament Golgeteri


Sanctiuni


Sanctiuni disciplinare

SANCTIUNI SEZON 2019-2020

Liga I  Etapa   20 – 22.12.2019

1. ENCIU MARCO – echipa PROFESORII – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

______________________________________________

Cupa de iarna 2019 - Saisprezecimi 15.12.201

1. NICHICI ANDREI CIPRIAN echipa LINDE GAZ – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )- STA IN OPTIMI

2. ZURBAGIU COSTEL LUCIAN – echipa FOCUS TEAM – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )- STA IN OPTIMI

______________________________________________

Liga I  Etapa   13 – 15.12.2019

1. ENCIU MARCU – echipa PROFESORII – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Cupa de iarna 2019 - Tur preliminar III - 14.12.2019

1. BELMUSTATA VALENTIN-IONEL – echipa DINOZAURII – injurii la adresa arbitrului – 4 etape (50 lei)

2. NOVAC SORIN-IONUT - echipa MONEY TEAM – lovirea adversarului cand jocul era oprit (recidivist) 10 etape (50 lei)

3. INOVEANU DUMITRU-BOGDAN - echipa MONEY TEAM – injurii si scuiparea adversarului (recidivist) 10 etape (50 lei)

______________________________________________

Liga III   Etapa   06-08.12.2019

1. GRECU MARIUS-CONSTANTIN - echipa STRANIERII – jigniri la adresa arbitrilor  –  4 etape suspendare (50 lei)

CUPA DE IARNA 2019

1. SUHARU CORNEL-OCTAVIAN – echipa NOKIA – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Echipele ATLETICO MODERN, HALOSII, BEST TEAM, AEK TIMISOARA, – sanctionate conform prevederilor art.4 alin.8 din  Regulamentul Disciplinar Neprezentarea la jocuri oficiale (CUPA DE IARNA 2019) sau prezentarea altfel decat in conditiile prevazute de Regulamentul de Organizare se sanctioneaza cu pierderea jocului cu 3-0 si penalitate financiara de 150 ron

______________________________________________________

In urmatorul meci oficial vor fi suspendati pentru CUMUL DE 4 CARTONASE GALBENE :

1. ADRIAN IONUT -  echipa ACS UNITED TIMISOARA (LIGA III) in meciul  din 08-12-2019  impotriva echipei BOCA JUNIORS.

2. STIRBOIU DANIEL -  echipa BIZCAFFE  ( LIGA I ) in meciul  din 08-12-2019  impotriva echipei VOINTA GIROC.

3. PAL LUCIAN ANDREI -  echipa FC BASMULUI  ( LIGA II ) in meciul  din 07-12-2019  impotriva echipei UMT.

4. FLESCAN GHEORGHITA-IULIAN -  echipa COMTIM ( LIGA II ) in meciul  din 07-12-2019  impotriva echipei GRILL SARBESC.

Liga I Etapa   29.11-01.12.2019

1. JUDE OCTAVIAN - CORNEL   – echipa ROHO CONSTRUCT – lovirea adversarului –  4 etape suspendare (50 lei)

Liga II Etapa   29.11-01.12.2019

2. MARINCU ILIE ALEXANDRU – echipa TAO - TIM – bruscarea adversarului – 2 etape (50 lei)

Liga III Etapa   29.11-01.12.2019

Echipa ARSENAL TIMISOARA este exclusa din campionat pentru neprezentarea la 2 meciuri oficiale .

Clasamentul pentru Liga III A va suferit modificari ca urmare a anularii rezultatelor obtinute de echipa ARSENAL TIMISOARA,

conform Regulamentului de Organizare art.5 alin.13 (pag.11)

,,In cazul in care o echipa este exclusa sau se retrage din campionat:

* In timpul turului- toate rezultatele se anuleaza ,,

In consecinta echipele care ar fi urmat sa joace cu echipa ARSENAL TIMISOARA vor sta in etapa respectiva .

______________________________________________________

Liga II Etapa   22-24.11.2019

1. CIURAS OLIMPIU-MIHAI – echipa ZONE CAFE – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

2. ARDELEAN ALEXANDRU-ALIN - echipa FC BASMULUI – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

______________________________________________________

In urmatorul meci oficial vor fi suspendati pentru CUMUL DE 4 CARTONASE GALBENE :

1. BUSU MARIUS ALEXANDRU -  echipa UNITED BOYS AC ( LIGA II ) in meciul  din 23-11-2019  impotriva echipei COMTIM.

2. BRICEAG STEFAN-CATALIN -  echipa ZONE CAFE ( LIGA II ) in meciul  din 23-11-2019  impotriva echipei B 32 ARMY.

3. CINDEA VIOREL -  echipa GRASII ( LIGA II ) in meciul  din 23-11-2019  impotriva echipei MEWI IDEAL.

4. IOSU IONUT CRISTIAN -  echipa CONTINENTAL POWER ( LIGA II ) in meciul  din 23-11-2019  impotriva echipei NATIONAL 2006.

Liga I  Etapa   15-17.11.2019

1. MATEESCU IOAN – echipa AS GLISSANDO – injurii la adresa arbitrului – 4 etape (50 lei)

2. OLARU BOGDAN - echipa MARACANA BILED – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Liga II  Etapa   15-17.11.2019

1. MURGILA OLIVIAN-SORIN – echipa FOCUS TEAM – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

2. VACCARI CRISTIAN – echipa JUVENTUS TIMISOARA – comportament nesportiv – 2 etape (50 lei)

3. GOBRE EMERIC-COSMIN – echipa CONTITECH FLUID – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

4. MARGHITAN RAUL-IONUT – echipa NATIONAL 2006 – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

5. LAZAR GABRIEL NICUSOR  - echipa COLIRA SPORT  – comportament nesportiv si injurii la adresa arbitrului  –  8 etape suspendare (50 lei)

6. BLONDEA LAURENTIU – echipa COLIRA SPORT– injurii la adresa arbitrului si comportament nesportiv –  8 etape suspendare (50 lei)

7. Meciul DURA JUVENTUS TIMISOARA etapa a XI – a 09.11.2019 omologat cu scorul 0 – 3 avand in vedere parasirea terenului de catre echipa DURA.  Echipa DURA este sanctionata cu 300 lei.

8. Echipa ESSENCE este exclusa din campionat pentru neprezentarea la 2 meciuri oficiale .

Clasamentul pentru Liga II A va suferit modificari ca urmare a anularii rezultatelor obtinute de echipa Essence

conform Regulamentului de Organizare art.5 alin.13 (pag.11)

,,In cazul in care o echipa este exclusa sau se retrage din campionat:

* In timpul turului- toate rezultatele se anuleaza ,,

In consecinta echipele care ar fi urmat sa joace cu echipa ESSENCE vor sta in etapa respectiva .

Liga III  Etapa   15-17.11.2019

1. CARABANCIOV NICOLAE-EMANUEL - echipa HUSENII – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

______________________________________________________

In urmatorul meci oficial vor fi suspendati pentru CUMUL DE 4 CARTONASE GALBENE :

1. ARDELEAN ALEXANDRU ALIN -  echipa FC BASMULUI ( LIGA II ) in meciul  din 17-11-2019  impotriva echipei WELDERS IT.

Liga II  Etapa   08-10.11.2019

1. RUNCEANU ADRIAN-ALIN – echipa CONTITECH FLUID – lovirea adversarului –  4      etape suspendare (50 lei)

2. MAGHICI PETRU - ALEXANDRU – echipa DURA – injurii la adresa arbitrului – 4 etape (50 lei)

3. BORDEI PETRE-MIHAIL – echipa DURA – injurii la adresa arbitrului – 4 etape (50 lei)

Comisia de disciplina amana pe saptamana viitoare hotararea pentru echipa DURA.

Liga III  Etapa   08-10.11.2019

Meciul GLADIATORII ALBASTRII – BANATENII este omologat cu 3-0 in favoarea echipei BANATENII, din motiv ca jucatorul contestat nu s-a prezentat la confruntare.

Liga IV  Etapa   08-10.11.2019

1. PASCARIU PETRICA-MIREL – echipa MED TEAM – injurii la adresa arbitrului si comporament nesportiv –  8 etape (50 lei)

______________________________________________________

Liga II  Etapa   01-03.11.2019

1. MITU ANDREI-CATALIN – echipa MIA SAN MIA – bruscarea adversarului –  2 etape (50 lei)

2. BLONDEA LAURENTIU – echipa COLIRA SPORT – bruscarea adversarului –  2 etape (50 lei)

3. COCIS ONISIM-BETUEL – echipa ZONE CAFE – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Liga III  Etapa   01-03.11.2019

1. BRISCAN FLORIAN-CRISTIAN – echipa SAN MARZANO – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

Liga IV  Etapa   01-03.11.2019

1. ILIES CRISTIAN-ALEXANDRU – echipa ATLETICO TEXTILA – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

2. MIHAI VASILE ALEXANDRU echipa LEII GREI – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

______________________________________________________

In urmatorul meci oficial vor fi suspendati pentru CUMUL DE 4 CARTONASE GALBENE :

1.UNGUREANU VASILE LIVIU -  echipa HELLA ELECTRONICS ( LIGA I ) in meciul  din 03-11-2019  impotriva echipei LEX.

Liga I  Etapa   25-27.10.2019

1.GABARA DANIEL – echipa INSIDECOR – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Liga II  Etapa   25-27.10.2019

1.TECAU VLAD MARCEL - echipa DINOZAURII – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

2.GURAN DORIN IONUT - echipa FC MLADOST PETROVASELO – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

3. Cererea de reducere a sanctiunii pentru BOTA CIPRIAN - se acorda drept de joc incepand cu etapa a X-a , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .

______________________________________________________

In urmatorul meci oficial vor fi suspendati pentru CUMUL DE 4 CARTONASE GALBENE :

  1. CARABENCIOV NICOLAE-  echipa  HUSENII ( LIGA III B ) in meciul  din 27.10.2019 impotriva echipei ASCENDRO

Liga I  Etapa   18-20.10.2019

1.PINTER OVIDIU – echipa SFK MLADOST – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

2.CIUPEANU DENIS – echipa VALEO – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

Liga II  Etapa   18-20.10.2019

1.BOTA CIPRIAN DANIEL – echipa GRILL SARBESC – comportament nesportiv – 4 etape (50 lei)

2. Cererea de reducere a sanctiunii pentru ANAGOR IFEANYI JOSEPH - se acorda drept de joc incepand cu etapa a IX-a , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .

______________________________________________________

Liga I  Etapa   11-13.10.2019

1.FULGA CLAUDIU NICOLAE – echipa VALEO – injurii la adresa arbitrului – 4 etape (50 lei)

Liga IV  Etapa   11-13.10.2019

2.LAZAR VIOREL – echipa BEST TEAM – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

1.Cererea de reducere a sanctiunii pentru LUPOU CLAUDIU GABRIEL - echipa AC SINANDREI  - respinsa fiind aplicata sanctiunea minima prevazuta de regulament.

2.Cererea de reducere a sanctiunii pentru ROSU ALEXANDRU – echipa LEII GREI   - respinsa fiind aplicata sanctiunea minima prevazuta de regulament.

3. Cererea de reducere a sanctiunii pentru JUDE OCTAVIAN  - se acorda drept de joc incepand cu etapa a VIII-a , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .

4. Cererea de reducere a sanctiunii pentru BOGDAN COSMIN  - se acorda drept de joc incepand cu etapa a VIII-a , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .

 

LIGA III B – echipa CS SINANDREI este exclusa din campionat pentru neprezentarea la 2 jocuri . Pana la finalul campionatului meciurile vor fi omologate cu 3 – 0 in favoarea echipelor adverse . Jucatorii echipei vor fi obligati la plata sumei de 160 lei fiecare .

 

______________________________________________________

Liga I  Etapa   04-06.10.2019

  1. TRIFON CATALIN  – echipa NINIROX – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

Liga II  Etapa   04-06.10.2019

  1. CINDEA VIOREL  - echipa GRASII  – lovirea intentionata a adversarului cu mingea in fata  –  4 etape suspendare ( 50 lei)
  2. DRAGOCEA DORIAN-NICOLAE - echipa NATIONAL 2006 – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Liga III  Etapa   04-06.10.2019

  1. BURETEA VASILICA-GIORGIAN – echipa HATTRICK MANIACS– injurii la adresa arbitrului si comporament nesportiv –  8 etape (50 lei)
  2. TIUCH DAN CLAUDIU – echipa MONEY TEAM – bruscarea adversarului – 2 etape (50 lei)
  3. ROMAN MARIUS-OLIMPIU - echipa HESSE – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )
  4. ANAGOR IFEANYI JOSEPH – echipa BANATENII – comportare nesportiva – 4 etape (50 lei)

Liga VI  Etapa   04-06.10.2019

  1. CHIOREAN RAZVAN-VASILE – echipa PUI DE BEGA – injurii la adresa arbitrului – 4 etape (50 lei)

______________________________________________________

In urmatorul meci oficial vor fi suspendati pentru CUMUL DE 4 CARTONASE GALBENE :

  1. NOVAC SORIN -  echipa  MONEY TEAM ( LIGA III B ) in meciul  din 05-10-2019  impotriva echipei RIPENSIA

Liga I  Etapa   27-29.09.2019

1.VOIN ROBERTO-MARIO - echipa NINIROX – avertisment privind comportamentul jucatorului la finalul meciului.

Liga II Etapa   27-29.09.2019

1.PETRI COSMIN-DARIUS - echipa ZONE CAFE – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

2.IONECI DUMITRU-MARIUS – echipa FC BASMULUI – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

3.MIHAILOVICI DANIEL – echipa COLIRA SPORT – injurii la adresa arbitrului – 4 etape suspendare (50 lei )

Liga III  Etapa   27-29.09.2019

1.DUNTOIU STEFAN-RAFAEL – echipa GLADIATORII ALBASTRI – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

2.SEDER SORIN – echipa C.S. SINANDREI – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

Liga IV Etapa   27-29.09.2019

1.LUPOU CLAUDIU-GABRIEL – echipa A.C. SINANDREI – injurii la adresa arbitrului – 4 etape suspendare (50 lei )

2.ROSU ALEXANDRU – echipa LEII GREI – injurii la adresa arbitrului – 4 etape suspendare (50 lei )

1.Cererea de reducere a sanctiunii pentru BUZATU ALIN- echipa PALMEIRAS - se aproba reducerea de la 4 etape la 2 etape suspendare .

_________________________________________________

Liga I  Etapa   20-23.09.2019

 

1.RUSU MARIUS-CLAUDIU – echipa MARACANA BILED – comportament nesportiv – 1 etapa suspendare (30 lei )

2.UNGUREANU VASILE-LIVIU  – echipa HELLA ELECTRONICS injurii la adresa arbitrului – 4 etape suspendare (50 lei )

3. ACU LEON - echipa LYON – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Liga II  Etapa   20-23.09.2019

1.BEJERA WERNER  – echipa UMT injurii la adresa arbitrului – 4 etape suspendare (50 lei )

2. LUNGU ADRIAN  – echipa FC BASMULUI – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

3.HRITCAN ROBERT  – echipa SARBIANCA injurii la adresa arbitrului – 4 etape suspendare (50 lei )

Liga III  Etapa   20-23.09.2019

1.BLEDEA PETRU-IOAN - echipa SPORT CLUB TM – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

2.BUZATU ALIN-FLAVIUS - echipa PALMEIRAS – lovirea adversarului in mod intentionat –  4 etape (50 lei)

3.INOVEANU BOGDAN - echipa MONEY TEAM – injurii adversarului in mod intentionat – 4 etape (50 lei)

______________________________________________________

 

Liga II  Etapa   13-15.09.2019

1.DUMEA ADRIAN - echipa MAHLE – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

Liga III  Etapa   13-15.09.2019

1.ISTINIE ANDREI BOGDAN – echipa ARMY TEAM – comportare nesportiva  –  2 etape suspendare ( 50 lei) 

 

______________________________________________________

Liga III  Etapa   06-08.09.2019

1.CUZIC ADRIAN MIRCEA - echipa DEDY MID – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

2.DRAGHICI TOMMY ROBY - echipa ARSENAL – cumul cartonase galbene – 1 etapa suspendare ( 15 lei )

3.CROITORU ADRIAN IONUT - echipa ACS UNITED – avertisment privind comportamentul jucatorului la finalul meciului .

 

1.Cererea de reducere a sanctiunii pentru BALABASCIUC ALIN IOAN- echipa BANAT SPORT - se aproba reducerea de la 10 etape la 8 etape suspendare .

2.Cererea de reducere a sanctiunii pentru JIVAN DAIAN FLORIN- echipa UNIREA CERNATEAZ - se aproba reducerea de la 10 etape la 8 etape suspendare .

______________________________________________________

Liga II  Etapa   31.08-01.09.2019

1.MUNTEANU MARIUS – echipa MESERIASII – injurii la adresa arbitrului –  4 etape (50 lei)

Liga III  Etapa   31.08-01.09.2019

1.DUMITRU NICOLAE - echipa BANATENII – jucarea mingii cu mana in postura de ultim aparator –  1 etapa suspendare ( 30 lei)

______________________________________________________

1.Cererea de reducere a sanctiunii pentru ACU LEON – echipa LYON  - se acorda drept de joc in sezonul 2019-2020 , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .

2.Cererea de reducere a sanctiunii pentru LUNGU CARMIN DARIUS  - se acorda drept de joc in sezonul 2019-2020 , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .

3.Cererea de reducere a sanctiunii pentru  JUDE OCTAVIAN- echipa ROHO CONSTRUCT nu se acorda drept de joc in sezonul 2019-2020 , avand calitate de delegat al echipei ramane suspendat 1 an pana in aprilie 2020.

4.Cererea de reducere a sanctiunii pentru MOTREANU DANIEL - echipa ARMY TEAM - se acorda drept de joc in sezonul 2019-2020 , in cazul unor abateri urmand a se acorda pedeapsa maxima .